top of page

Tarım Makina ve Ekipmanları

Pulluk

Çiftçilerimizin ihtiyacını karşılayabilecek her türlü tarım arazilerinin işlenmesi ve ayrıca işlenmemiş ham arazilerinde sürülerek ekime hazırlanması için Klasik Pulluk, Otomatik Yaylı Pulluk, Döner Pulluk modellerimizle farklı kol sayısı ve iş genişliği ile her türlü traktör gücüne uygun pulluklarımız, ayrıca bahçecilik tarımı için küçük ölçülerde pulluklarımız, ark açma pulluklarımız ile toprak patlatma (dip kazan) pulluklarımız mevcuttur.

Pulluk

Diskli Tiller

Diskli Tiller

Toprak yapısına göre tarlayı sürmek veya pullukla kaldırılmış sert toprak parçalarını parçalayarak ekim öncesi tarlayı hazırlama ekipmanı olan diskli tillerlerimiz değişik model ve gövde yapıları ile en zor koşullarda sorunsuz çalışan merdaneli ve merdanesiz seçenekleri ile her traktör gücüne göre değişen iş genişlikleri ve disk sayılarına göre farklı modellerimiz mevcuttur.

Rotavatör

Toprağı kabartmak, kesekleri parçalamak, düşük derinliğe ekilen tohumlar için toprağı ekime hazırlamak  mısır, arpa, buğday hasadı sonrası tarlada kalan sapları parçalayarak toprağa karıştırmak ve ayrıca bağ bahçe tarımında meyve ağaçlarının arasının çapalanması için kullanılan, rotavatörlerimiz hidrolik kaydırmalı ve sabit modelleri ile değişik iş genişlikleri farklı traktör güçlerine göre rotavatör çeşitlerimiz mevcuttur.

Rotavatör

Gübre Dağıtma Makinaları

Çiftlik faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan hayvansal gübreleri toprakla buluşturan gübre dağıtma makinalarımız katı ve sıvı gübre römork modellerimizle ihtiyaca göre 4 tondan 20 ton kapasiteye kadar çeşitlerimiz olup, ayrıca katı gübre römorklarımızda yatay pervaneli bahçe modeli ile dikey pervaneli tarla modelleri, sıvı gübre tanklarımızda üst atıcılı ve otomatik doldurma kollu opsiyon seçeneklerimiz mevcuttur.

Mibzer

Tohumun daha verimli gelişmesi için, tohum cinsine göre gerekli olan derinliğe yüksek hassasiyet  değerlerinde ekimini sağlamak ve tohum sarfiyatını ortadan kaldıran mibzerlerimiz;  pnömatik (mısır, mercimek, nohut v.b. gibi ürünlerin ekimi için) ve Üniversal (Arpa, Buğday, Yulaf v.b. gibi ürünlerin ekimi için) modellerimizle tarım arazilerinin büyüklüğüne göre değişen iş genişlikleri, üç askı sistemi  veya çeki oku ile traktöre bağlanan tipleri ile, ekim sırasında tohum yatağına gübre bırakabilen isteğe bağlı gübre sandıklı modellerimiz mevcuttur.

Sıra Arası Çapa Makinaları

Sıra Arası Çapa Makinaları

Traktöre üç askı sistemi (Hidrolik Kol) ile bağlanan sıra arası çapa makinalarımız; şeker pancarı, mısır v.b. sebze ve meyve gibi ürünlerin sıra aralarındaki yabani otların temizliği ve toprağın çapalanarak yumuşatması sonucu toprak altındaki ürünün daha kolay gelişmesini sağlamaktadır. Ayrıca ekili tarlanın büyüklüğüne ve traktör güçlerine göre değişen çapa sayısı çapa sırasında gübre  mahsulün gelişmesi için gübre atan, gübre sandıklı modellerimizde mevcuttur.

Tarla İlaçlama Makinaları

Ekili olan tarım ürünlerinin gelişimi sırasında oluşabilecek  ürün gelişimini engelleyici  zararlı haşeratlarla mücadele için ve ürünün gelişmesine destek olan sıvı gübrelerin atılması noktasında çiftçimizin yardımcısı olan ilaçlama makinalarımız; Traktör arkası hidrolik kol bağlantılı veya çeki oku bağlantılı olarak tarla tiplerinde değişik uzunluklarda ilaçlama kolu ve 200 litre ile 2000 litre arasında değişen kapasitelerde olup, bahçe modellerinde de 200 litre ile 2000 litre arasında değişen kapasitelerde ilaçlama tabancalı ve turbo fanlı modellerimiz bulunmaktadır.

Tarla İlaçlama Makinaları

Bahçe İlaçlama Makinaları

Meyve ve sebze tarımında zararlı haşeratlarla mücadelede kullanılan ilaçlama makinalarımız; El arabalı benzin veya elektrik motorlu 100 litre ile 200 litre kapasiteli polyeter ile polietilen depolu modellerimizle, traktör arkası 200 litreden 2000 litre ilaç deposu kapasiteli çekili veya asılı tipleri olup isteğe bağlı birden fazla ilaçlama tabancalı ile turbo fanlı modellerimizle bitkiye homojen bir şekilde ilacı zerreciklere ayırarak atma teknolojisine sahiptir.

Çapa Makinaları

Meyve ve sebze tarımında daha çok küçük ölçekli tarım arazilerinde kullanılan ayarlanabilir freze ölçüleri ile sıra arası çapası yaparak yabancı otların toprağa karışmasını ve toprağın kabartılarak bitki köklerinin toprak altında gelişimini sağlamak ayrıca meyve ağaçlarının diplerinin çapalanması ile ağaç gelişimini sağlamak için kullanılan çapalama makinalarımız benzinli veya dizel motor seçenekleri ile alttan frezeli veya arkadan frezeli modelleri çiftçimizin yardımcısıdır.

Sap Parçalama Makinaları

Sap Parçalama Saman Yapma Makinası

Biçerdöverin tarlada bırakmış olduğu sapları (arpa, buğday v.b.) yerden alarak haşbaydan geçiren makinamız arkasına bağlanan konteynıra depolayarak iş  hızını artıran işgücü ve saman zayiatını azaltan ürünümüzdür.

Biçme Makinaları

Tamburlu ve zıpkalı traktör arkası modeli ile kendinden motorlu el tipi modellerimiz olan ot biçme makinalarımız büyük ölçekli tarım arazileri ve küçük ölçekli tarım arazilerine uygun modellerimizle iş hızını arttıran işgücünü azaltan sağlam ve dayanıklı yapısıyla çiftçimizin hasat döneminde en büyük yardımcısıdır.

Namlu Yapma Makinaları

Biçim sonrası tarlada serili duran otların biraya getirilmesi ve düz bir sıra yapma için kullanılan namlu yapma makinalarımız, papatya ve helikopter modellerimizle daha düşük traktör güçleri ile çalışma özelliklerine sahip olması yanında büyük ölçekli tarlalar içinde isteğe bağlı büyük modellerimizde mevcuttur.

Balya Makinaları

Gelişen tarım teknolojileri içerisinde tarladaki biçilmiş otun toplanarak paket yapılması ve taşıma kolaylığı ile istiflenmesi işlemlerinde yer alan balya makinalarımız rulo balya ve kare balya (haşbaylı, haşbaysız) modelleri ile çiftçimizin ihtiyacına ve otun işlenme şekline göre değişik modellerimiz mevcuttur.

Pancar Söküm Makinaları

Pancar Söküm Makinaları

Şeker pancarının hasatı döneminde kullanılan pancar söküm makinalarımız tek sıralı söküm ve çift sıralı söküm modellerimiz ile hassas söküm yapma özelliği sayesinde pancar sökümü sırasında pancara zayiat vermeden temizler ve depolar. İş hızını arttırıp işçiliği azaltarak çiftçimizin emeğine değer katar.

Römorklar

Tarımsal ve Tarım dışı yüklerin taşınmasın da çiftçilerimizin yardımcısı olan römorklarımız her türlü traktör güçlerine göre taşınacak yük muhteviyatına göre özel yapım tonaj ve tipleri mevcut olup boşaltma sistemleri arkaya ve yana devirmeli 2 dingil 4 teker, tek dingil 2 teker ve tır tipi gibi modellerimiz mevcuttur.

Sılaj Makinaları

Hayvancılıkta yem bitkilerinin besin değerlerini yüksek tutmak için tarlada mısır ve otu biçip parçalayan sonrasında arkasına bağlı olan römorka dolduran sılaj makinalarımız çekili ve asılı tip ile mısırda tek sıralı, iki sıralı ve dört sıralı sıra bağımsız otta ise çift kıyım (doublechop) ile tek kıyım modelleriyle yüksek iş kapasitesine sahip makinalarımız mevcuttur.

bottom of page