top of page

LOJİSTİK

Hava Taşımacılığı

Dünya taşımacılık organizasyonlarıdan IATA, FIATA VE UTİKAT gibi kuruluşların aracılığı ile şirketimiz Türkiye'den dünyanın her noktasına ve bu noktalardan Türkiye'ye hava taşımacılığı konusunda güçlü acenta ağımız ve profesyonel ekibimizle yüklerinizi güvenli ve hızlı bir şekilde aşağıdaki hizmetleri sunarak gerçekleştirmektedir.  Bilumum ağırlık ve boyuttaki kargonun talebi halinde gümrükleme dahil kapıdan kapıya taşınması Charter (uçak kiralama) servis olanakları Canlı hayvan taşımacılığı Tehlikeli madde taşımacılığı (Dangerous Goods) Konsolidasyon Soğutmalı Hava Taşımacılığı Zati Eşya taşımacılığı Yükleme talimatınız firmamıza ulaştığında dünyanın bir ucuna mal göndermek ile şehir içine mal göndermek arasında fark olmadığını göreceksiniz.

Hava Taşımacılığı

Deniz Taşımacılığı

Deniz Taşımacılığı

Uzakdogu, Ortadogu, K.Afrika ile Amerika kıtası ve tüm Avrupa Limanları ve Körfez Ülkeleri de dahil olmak üzere ithalat ve ihracat da konteyner(FCL) ve parsiyel ( LCL) yük taşımacılığı hizmeti veren şirketimiz aşağıdaki konularda sizlerin taleplerini karşılamaktadır.

 • Komple ve grupaj konteyner taşıması.

 • K.Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Uzakdoğu hatlarında çeşitli armatörlerle yapılan yıllık anlaşmalar sonucu yükleme garantili komple ve parsiyel yüklerin alımları ve teslimler

 • Düzenli Ortadoğu parsiyel İhtacatı Düzenli Uzakdoğu parsiyel İthalatı

 • Tüm dünyaya yayılmış gelişmiş ve güçlü acente ağımız

 • BDT ve Türki Cumhuriyetleri’ne komple konteyner servisi

 • Tüm liman hizmetleri (lashing,kargo tespiti,ekipman temini)

 • Depolama, gümrükleme, aktarma, transit, kapıdan kapıya teslim ve dahili konteyner taşıması

 • Kargo çıkış ve varışlarında ihbarnameler ile birlikte POD( proof of delivery) ve POP( proof of pick up) evrağı temini.

 • On-line bilgisayar sistemi ile yüklerin takibi

 • On-line bilgisayar sistemi ile fiyat talebi

 • Tüm dünyaya yayılmış gelişmiş ve güçlü acente ağımız

 • İstanbul , Bursa ve Mersin şubelerimizdeki uzman kadromuz ile tüm Türkiye'deki ihracatçı ve ithalatçılarımıza Mersin, İstanbul, Gemlik ve İzmir limanlarında hizmet olanağı

Kara Taşımacılığı

Lojistik ve Uluslararası Taşımacılık sektöründe teknolojik gelişmelere parallel olarak daha hızlı, daha güvenli hizmet verme çabasıyla OLİVİN INT ithalat ve ihracat eşyaların taşımasında güçlü ve güvenilir acenteleri sayesinde ve hızlı etkin profesyonel kadrosu ile başta Avrupa ülkeleri olmak üzere BDT ve Türki Cumhuriyetleri, Orta Doğu ve İran, Irak, Katar, Tunus gibi ülkelerde taşıma hizmetini sunmaktadır.

Kara Taşımacılığı

Başlıca Hizmetleri arasında ;

Komple ve Grupaj Servisi
Porje yük taşıması
Ağır ve Gabari dışı yük taşıması
Fuar Taşıması (Avrupa genelinde)
Yanıcı ve Kimyevi Madde Taşıması (ADR’li eşyaların taşıması)
Askılı taşıma servisi

Frigofirik yük taşıması

Zati Eşya taşıması

Hem Kara hem Roro güzergah kullanabilme esnekliği

Avrupa Ülkelerinde ara depolama ile dağıtım ve toplama organizasyonu

Demiryolu Taşımacılığı

Demiryolu Taşımacılığı

Raylı taşımacılık çözümleri maliyet ve zamanlama açısından firmalara birçok avantajı beraberinde getiriyor. Olivintrans, Türkiye’de etkin demiryolu taşımacılığı sunan az sayıdaki lojistik firmasından birisi... Uzman kadrosu ile raylı taşımacılığın avantajlarını tüm müşterilerine sunuyor.

Olivintrans, yetkili acentelikleri ve yaptığı anlaşmalar ile Avrupa ve Asya demiryolu hatlarında kapalı, açık ve özel tip vagon taşımacılığı çözümleri geliştiriyor, müşterilerine özel proje taşımaları gerçekleştiriyor.

Sunduğumuz Bazı Hizmetler

 • Avrupa ve Asya demiryolu hatlarının etkin kullanımı

 • Platform vagonlarla konteyner taşıma ve teslim hizmetleri

 • Geniş acente ağı

 • Ağır gabari dışı yük taşıma seçenekleri

 • Sabit fiyat ve taşıma süresi avantajı

 • Türkiye merkezli çapraz ülke taşıma seçenekleri

 • Uluslararası gümrük hizmetleri

Kombine Taşımacılığı

Kombine Taşımacılığı

Hava, Kara ve Deniz den oluşan tüm taşımacılık yollarında hizmet veren şirketimiz, denizaşırı ülke taşımalarında bu yolları biraraya getirerek farklı kombinasyonlar oluşturmakta ve müşterilerimize direkt taşımalara kıyasla daha ucuz olan alternatif taşıma şekilleri de sunmaktadır.

UÇAK+UÇAK ; Türkiye'den Avrupa'ya uçak, Avrupa'dan varış yerine yine uçak ile yapılan bir taşıma şeklidir. Direkt uçak servisine kıyasla bir miktar daha uzun bir transit süreli fakat daha ucuz bir servistir.

TIR+UÇAK ; Türkiye'den Avrupa'ya karayolu ile giden mallar buradan varış yerine en güvenilir havayolları ile taşınmaktadır. Direkt uçak ve gemi taşımacılığı arasında hem maliyet hem süre açısından alternatif bir taşıma şeklidir.

TIR+GEMİ ; Türkiye'den Avrupa'ya kara taşıması, Avrupa limanlarından gemi ile gerçekleştirilen bu servis genellikle parsiyel konteyner taşımacılığı ve Türkiye'den sık gemi kalkışı olmayan varış limanları için kullanılır. Direkt gemi ve diğer taşıma şekillerine kıyasla cazip transit süre ve maliyetler oluşturulabilir.

UÇAK+GEMİ ; Uzakdoğu’dan aktarma noktasına gemi, aktarma noktasından İstanbul, İzmir, Adana ve Ankara’ya uçak ile gerçekleştirilen bu hizmet, direkt gemi servisinden daha hızlı ve daha fazla sıklıkta, direkt uçak taşımacılığından daha ekonomiktir.

Hava, Kara, Deniz, Demiryolu gibi klasik taşıma şekillerinin çok farklı kombinasyonları uzman ekibimiz tarafından bir araya getirilerek ithalatçı ve ihracatçılarımızın lojistik ihtiyaçlarına göre özel taşıma sistemleri oluşturulabilir.

Gümrükleme

Tedarik zincirinin kritik ve yüksek derecede uzmanlık gerektiren adımlarından biri olan "gümrükleme" hizmetini OLİVİN INT kalitesi ile çalıştığı uzman Gümrük Müşavirliği Şirketi ile müşterilerine ithalat, ihracat ve transit işlemlere yönelik tüm gümrükleme hizmetlerini yurtiçine ve yurtdışında aksama olmadan ve zamanında gerçekleştirerek sunmaktadır.Ülkemizde gümrük uygulama ve mevzuatları sıkça güncellenmektedir.

Diğer ülkelerle kıyaslandığında daha katı kurallara sahip olmakta ve bu nedenle de yüksek düzeyde uzmanlık gerektirmektedir.Kanun ve yönetmeliklere uygunluk ve hız konusunda iddiasını tecrübeli ekibi ile birleştiriyor. Her müşterinin sektörüne, mevzuatına, operasyonel ihtiyaçlarına özelleştirilmiş çözümler üretiyor ve müşterisine ona ait bir gümrükleme departmanı kadar senkronize hale geliyor. Konusu ile ilgili her hususu müşterisinden önce düşünüp önererek, müşterisinin sadece kendi işine konsantre olmasını sağlıyor.

Gümrükleme
bottom of page