top of page

Hayvancılık ve Çiftlik Ekipmanları

Sağımhaneler

Büyük ölçekli süt üretim çiftliklerinde hayvan sağımı için kullandığımız profesyonel sağımhanelerimiz, çiftliğin mimari yapısına ve hayvan sayısına göre 2x1’den  2x20’ye kadar değişen balık kılçığı sistemlerimizden, rotary sağım sistemlerine, full otomasyonlu sağım robotlarına kadar tüm sağımhaneler firmamız tarafından projelendirilip, tedarik ve kurulumları yapılmaktadır. Ayrıca istenilmesi durumunda sürü takip programları ile her bir hayvanın sağlığı, süt verimliliği, iştah ve gebelik durumlarını anlık alınan verilerle elektronik ortamda mobil uygulamalarla veya bilgisayar ortamında takibini sağlayan sistemleri de sağımhanelere uygulayarak ekonomik verimliliği artırmak iş gücünü düşürtmek noktasında teknolojik odaklı kurulumlar yapmaktayız.

Süt İşleme Tesisi Makinaları

Süt İşleme Tesisi Makinaları

Hijyen standartlarına uygun el değmeden sütün işlenerek tereyağı, çeşitli peynirler ve krema gibi süt ürünlerinin üretilmesinde kullanılan makinalarımız gıda yönetmenliğine uygun malzemeler kullanılarak üretilmiş olup uzun yıllar üreticilerimize hizmet etmesi yönünden sağlam ve dayanıklıdır. Her türlü üretim kapasitelerine uygun model ve büyüklükte makinalarımız mevcut olup, Ayrıca sınıfının en az enerji tüketen ve yüksek teknolojiye sahip olan mühendislik tasarımları ile üretici firmaların işçilik maliyetlerini düşürüp maksimum kazanç sağlamaktadır.

Mobil Süt Makinaları

Küçük ölçekli hayvan işletmelerinde kullanılan mobil süt sağım makinalarımız; tek sağım , çift sağım, dörtlü, altılı ve sekizli  sağım modellerimizle, kuru veya yağlı vakum pompalı alüminyum ve çelik güğüm seçenekleri ile işletmelerimizin vazgeçilmez  makinası olup işçilik ve zamandan maksimum tasarruf sağlamaktadır.

Süt Soğutma Tankları

İşletmelerde üretilen sütün uzun süre bozulmadan taze kalacak şekilde depolanması için kullanılan süt soğutma tanklarımız, dik ve yatay modellerimiz ile işletmelerin günlük süt üretimlerine göre 100 litreden 20.000 litreye kadar kapasiteleriyle her türlü süt depolamaya cevap veren tek cidar veya çift cidarlı gövde yapılarıyla, gıda yönetmenliğine uygun krom malzeme ile üretilmiş olup, isteğe bağlı otomatik yıkamalı modellerimizde mevcuttur. Ayrıca, soğuk zincir süt işlemeciliğinde kullanılan süt nakil tankları da firmamız bünyesinde bulunmaktadır.

Hayvan Fırçaları

Elektronik kartı ile harekete duyarlı, çok mafsallı olmasından dolayı oldukça kullanışlı ve redüktör dişli sayesinde dayanıklı, büyük çiftliklerde hayvan mutluluğu ve gelişimi  acısından önemi  oldukça artan hayvan fırçalarımız, uzun çalışma ömürlüdür. 

Hayvan Sulukları

Çiftlik ihtiyaçlarına ve yapılarına göre çok çeşitli olan hayvan suluklarımız; 2 litre döküm dilli, 2 litre alüminyum dilli, 2 litre plastik dilli, 4 litre şamandıralı, 50 litre tek toplu donmaz, 110 litre çift toplu donmaz, 110 litre krom devirmeli  ve 110 litre ısıtmalı krom devirmeli suluk modellerimizle hayvanların ihtiyacı kadar suyu temin eder ve maksimum su tasarrufu sağlarlar.

Gübre Sıyırıcıları

Çiftliklerde hayvan gübrelerinin dışarıya veya gübre çukuruna taşınması, hayvan yaşam alanlarının sürekli temiz kalmasını sağlamak amacıyla kullanılan gübre sıyırıcılarımız; çiftliklerin yapısal büyüklüklerine göre çift yönlü – tek yönlü, zincirli, halatlı ve mekanik modelleri ile sağlam gövde yapısı korozyona dayanıklı galvaniz kürekleri sayesinde dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Gübre Karıştırıcıları

Gübre çukurunda biriken katı gübrenin suyla karıştırıp sıvı hale dönüştüren gübre karıştırma makinamız; Sfero Döküm gövde olup, paslanmaz çelik pervanesi ile en zor şartlarda bile gübreyi istenilen sıvılığa dönüştürebilmektedir.

Gübre Pompaları

Gübre çukurunda bulunan sıvılaştırılmış gübrenin dışarıya tahliyesi için kullanılan gübre pompamız, Sfero Döküm gövdesi ile dayanıklı yapıya sahip olup ağzındaki parçalayıcı bıçaklar sayesinde katı gelen gübreyi parçalayıp tahliyesini sağlamaktadır.

Yem Karma ve Dağıtma Römorkları

Çiftliklerde hayvan yiyeceğinin karıştırılıp dağıtılmasında kullanılan yem karma ve dağıtma römorklarımız; Dik ve yatay model olarak, çiftlikteki hayvan sayısına göre değişen 1 m3’ten 20 m3’e kadar kapasiteli ve yine çiftlikteki hayvanların gelişimi için gerekli olan kaba ve suni yemlerin karıştırıp homojen bir şekilde dağıtımın yapılmasında, beslenmelerine göre gruplara ayrılmış hayvanlar için en uygun rasyonu hazırlamasında da kullanılan profesyonel makinalardır.

Yem Kırma ve Ezme Makinaları

Hayvan beslenmesi için gerekli olan taneli yemlerin (Arpa, Buğday, Yulaf , Mısır v.b.) kırılması için kullanılan yem kırma ve karıştırma makinalarımız; traktör veya elektrik tahrikli olup, işletmelerin hayvan sayılarına göre değişen kapasitelerinin yanında endüstriyel kullanımlar için yüksek kapasitede kantarlı ve çuvallamalı modellerimizde mevcuttur.

Yemlik Kilitleri

Hayvan sayısı yüksek olan çiftliklerde hayvanların beslenmesini kontrollü, eşit ve yem bitkilerinin zayiatını düşürmek için kullanılan hayvan yemlik kilitlerimiz; Kalın gövdeli  ve daldırma galvanizden yapılması dolayısıyla baskı ve korozyona karşı dayanıklıdır. Çiftliğin yapısına göre isteğe bağlı olarak çoklu veya tekli kilitleme yapılabilmektedir.

Yatak Durak Demirleri

Serbest bağlamasız hayvan konfor ve huzuruna  yönelik imar edilmiş çiftliklerde kullanılan yatak durak demirlerimiz, Hayvanların kendilerine ait dinlenme ve uyku alanlarının belirlenmesi  yine hayvanların düzen içerisinde birbirlerine zarar vermeden yaşam alanlarının oluşturulması  noktasında  en iyi çözümler sunmaktadır.

Hayvan Yatakları

Çiftliklerde hayvanların beton zeminlerden etkilenmemesi için kullanılan hayvan yataklarımız; Kaurcuk malzemeden imal edilmiş olup esnek yapısı ile uzun yıllar deforme olmadan kullanılmaktadır. Ayrıca su ile yıkanabilme özelliği sayesinde hayvanlar için hijyenik ve konforlu dinlenme  alanı oluşturmaktadır.

Buzağı Kulübeleri

Yeni dünyaya gelmiş buzağıların gelişimi ve güvenliği için kullanılan buzağı kulübelerimiz; rüzgarlı, yağışlı ve aşırı güneşli hava şartlarından buzağıyı koruyan polietilen den üretilmiş kabinlerin yanında  kendine ait çit le dışarı ortamı sağlanmıştır. Biberon, yenlik kabı ve suluğu ile beslenmesi için gereken üniteleri de sunmaktadır.

Travaylar

Hayvan bakımları ve kontrolleri için tercih edilen travaylarımız; Gerek bakım yapılan hayvana ve gerekse bakım yapan personelin güven içerisinde uygulama yapılmasını sağlamaktadır. Elektrik kumandalı veya mekanik çalıştırmalı modelleri dışında isteğe bağlı mobil ya da sabit modellerimiz bulunmaktadır.

Doğum Krikoları

Zor gerçekleşen hayvan doğumlarında buzağı ya doğum sırasında oluşacak sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak için doğuma dışarıdan müdahale edebilmek için tasarlanmış doğum krikolarımız ergonomik ve sağlam yapısıyla güvenli kullanım sağlamaktadır.

bottom of page